Misiu, do zobaczenia za rok!

Od kilku lat w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w okresie jesiennym odbywa się cykl spotkań pod hasłem „Urodziny książkowego misia”. W tym roku sympatyczny miś rozpoczął świętowanie już 7 października. Odbyło się wówczas huczne przyjęcie, na które przybyły dzieci wraz z rodzicami. Jubilat częstował wszystkich okazałym tortem, w kształcie misia oczywiście, a goście zaśpiewali mu gromie „Sto lat!”.

W kolejnych dniach Dział dla Dzieci i Młodzieży zamienił się w misiową salę zabaw i quizów, a w odwiedziny do misia, świętującego ukończenie kolejnego roczku, przybywały całe grupy przedszkolaków z Przemyśla i okolic.

W tym roku gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 19 w Przemyślu, maluszki z Przedszkola działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Przemyślu, grupy z Przedszkola nr 3 i  Przedszkola nr 11 w Przemyślu oraz pięcio- i sześciolatków z „Zielonego” Tęczowego Przedszkola w Wapowcach. W sumie w naszej bibliotece z misiem książkowym, misiami pluszowymi oraz Misiem z Przemyśla – czyli sławną Przemisią – bawiło się blisko 240 gości!

Przed nami grudzień, pora więc pożegnać misie i niedźwiadki, które udają się na zasłużony zimowy odpoczynek, robiąc tym samym miejsce dla Świętego Mikołaja i Gwiazdki. Będziemy o nich pamiętać i jeszcze nie raz spotkamy się z nimi w bibliotece, a naszą tęsknotę niech nam umilają książeczki o misiach i nie tylko!

 

Na skróty