„Noc w bibliotece” z bajkowymi postaciami – teatrzyk kamishibai na spotkaniu Klubu Czytających Rodzin

18 listopada 2023 r. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne spotkanie Klubu Czytających Rodzin, poświęcone bajkowym postaciom. Najmłodsi odgadywali imiona wskazanych bohaterów oraz opowiadali o ich książkowych przygodach. Losowali i odpowiadali na pytania bajkowego quizu, np.: z jakiego powodu Miś Uszatek miał klapnięte uszko? Dokąd i w jakim celu podróżował Koziołek Matołek? 

W dalszej części spotkania poznali opowieść pt. „Noc w bibliotece”, zaprezentowaną w teatrzyku kamishibai. Akcja bajki rozgrywa się w bibliotece nocą, kiedy bibliotekarka gasi światło i zamyka drzwi, wówczas bohaterowie bajek wychodzą z książek i mają różne przygody. Tym razem krasnal z baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” nie mógł odnaleźć drogi do swojego egzemplarza baśni, ale na szczęście spostrzegawczy Pinokio wpadł na pomysł i udało się pomóc zagubionemu bohaterowi.

Kolejnym zadaniem spotkania, tym razem manualnym, było wykonanie krasnala z drewnianej łyżki, kolorowych papierów i włóczki. Niełatwe zadanie zostało wykonane przez wszystkie dzieci, oczywiście z pomocą zaangażowanych rodziców. Wszyscy otrzymali zasłużone nagrody: naklejki i dodatkowe zadania do wykonania w domu.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja, moderatorka klubu.

 

Na skróty