Zbuntowane książki

Tytuł: Zbuntowane książki.

Autorki: Grę stworzyły Monika Maziarz i Alicja Kunert z Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Powstała ona w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”.

Opis: Gra została oparta na lekturach szkolnych. Przemierzając jej trasę, uczestnicy oprócz wykazywania się wiedzą literacką poznają ciekawostki dotyczące słynnych literatów związanych z Przemyślem. W trakcie czeka ich niełatwe zadanie, gdyż muszą wcielić się w rolę detektywa i odnaleźć książki, które pobłądziły w mieście. A wszystko dlatego, że w ostatnim czasie w naszej bibliotece doszło do buntu. Książki uznały, że należy im się urlop od bibliotecznych regałów, i pewnego dnia wyruszyły w świat, by zaczerpnąć wolności. Gdy już się nią nacieszyły, postanowiły wrócić do bibliotecznego domu, jednak, wracając, zabłądziły i teraz, biedaczki, tkwią nie wiadomo gdzie, czekając, aż ktoś przyjdzie im z pomocą. Może to będziesz Ty? Kierując się wskazówkami zawartymi w grze, pomóż naszym uciekinierkom znaleźć drogę powrotną. Pomyśl, jaką przyjemność zrobisz sobie i innym czytelnikom, którzy dzięki Twojemu zaangażowaniu będą mogli wypożyczyć swoje ulubione książki.

Adresaci: Gra skierowana jest do dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Wszyscy chętni (np. grupy szkolne) mogą sprawdzić ranking zdobytych punktów. Informacji udzielamy w godzinach pracy biblioteki pod numerem tel. 16 678 35 82. 

Instrukcja: Aby zagrać w grę terenową GPS, należy pobrać na swój smartfon bezpłatną aplikację mobilną ActionTrack i skopiować poniższy kod QR. Miejscem startu jest plac przed siedzibą Przemyskiej Biblioteki Publicznej (ul. Grodzka 8), teren gry to okolice rynku i Starego Miasta.

Gdyby jednak pogoda za oknem nie sprzyjała wędrówkom, można wygodnie rozsiąść się na kanapie, skopiować poniższy kod QR i przejść grę w wersji stacjonarnej (FLOW).

Powodzenia!

Na skróty