„Tradycje bożonarodzeniowe” – zajęcia edukacyjno-animacyjne

Świąteczna atmosfera zagościła już w niejednym małym i dużym serduszku. I nie ma się co dziwić, przecież Boże Narodzenie tuż, tuż. W Przemyskiej Bibliotece Publicznej świadczy o tym to, że książeczki o tematyce świątecznej już zaczęły znikać z półek i są bardzo chętnie czytane przez dzieci. Cóż, tak to już jest, że na wszystko przychodzi czas. Nadszedł więc moment, aby ponownie wskrzesić w sobie tę odrobinkę ciepła i dać się ponieść atmosferze najpiękniejszych świąt. Pomóc w tym mogą nasze zajęcia o polskich tradycjach świątecznych.

12 grudnia 2023 r. przybyły do nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola Edukacyjnego „Kraina Odkrywców” w Przemyślu. W trakcie spotkania rozmawialiśmy o polskich tradycjach świątecznych, uczestniczyliśmy w zabawie z kalendarzem adwentowym, która polegała na wylosowaniu i wypełnieniu zadania, oraz poznawaliśmy symbolikę ozdób świątecznych zawieszanych na choince. Dzieci miały też okazję same przystroić biblioteczne drzewko i zaśpiewać kolędę. Wspólne zabawy zwieńczyło spotkanie z samym Świętym Mikołajem, który przyszedł poczęstować maluchy słodkimi pysznościami.

Za wspólne miłe chwile serdecznie dziękujemy, a naszych Czytelników, tych małych i dużych, zapraszamy do korzystania z oferty Przemyskiej Biblioteki Publicznej. W przedświątecznej zawierusze przygotowań warto nie stracić z oczu tego, co najważniejsze. I chociaż musimy podołać wielu obowiązkom, umilajmy sobie to radosne oczekiwanie ciekawą lekturą, która wprowadzi nas w świąteczną atmosferę.

Zajęcia poprowadzili Małgorzata Tomków i Wojciech Kalinowski z PBP.

 

Na skróty