Spotkanie autorskie z pisarką Beatą Ostrowicką w Przemyskim Klubie Czytających Rodzin

16 grudnia 2023 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Beatą Ostrowicką, w którym uczestniczyły dzieci i rodzice z Przemyskiego Klubu Czytających Rodzin. Zgromadzonych przywitała i autorkę przedstawiła moderatorka klubu Katarzyna Bednarz-Soja.

Beata Ostrowicka jest autorką ponad 30 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spora część tytułów przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników, m.in.: „Miś z długim ogonkiem”, „Mój kochany Kotopies”, „Muchomora, leśna czarodziejka” czy „Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole, czyli ważne sprawy małych ludzi”, która została wpisana na „Złotą listę” książek rekomendowanych przez Fundację ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

Autorka już od pierwszych chwil spotkania nawiązała kontakt z najmłodszą publicznością. Opowiedziała o bohaterach swoich książek, w jaki sposób powstają historie z ich udziałem, jakie wydarzenia są dla niej inspiracją. W dalszej części spotkania dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka. Pisarka zademonstrowała wielki arkusz, który powstaje w drukarni, a następnie jest składany i przycinany do wybranej wielkości. Ciekawostką jest to, że środek książki oraz okładka drukowane są na zupełnie różnych maszynach. Dopiero potem się je łączy – zszywa lub skleja.

Kolejną część spotkania stanowiły warsztaty. Zadaniem dzieci i rodziców podzielonych na pięć grup było wymyślenie historii, które połączyć miały cztery wylosowane przedmioty. Powstały bardzo ciekawe i kreatywne opowieści.

Na zakończenie spotkania pisarka podpisała dzieciom książki, umieszczając w nich imienne, serdeczne dedykacje.

Niespodzianką dnia była wizyta św. Mikołaja, który wręczył wszystkim dzieciom z Klubu Czytających Rodzin upominki.

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką odbyło się jako nagroda dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej w zorganizowanym przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” ogólnopolskim „Konkursie na najlepsze spotkanie Klubów Czytających Rodzin 2023”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Na skróty