Spotkanie noworoczne z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta – Caritas w Przemyślu

16 stycznia 2024 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie noworoczne, w którym uczestniczyli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta w Przemyślu – Caritas wraz z dyrektor placówki Iwoną Fudali, kierownik Małgorzatą Kędzierską i opiekunami. Warto przypomnieć, że w naszej instytucji od wielu lat organizowane są cykliczne warsztaty tematyczne dla podopiecznych DPS w myśl zasady, iż biblioteka powinna służyć całej społeczności lokalnej, a więc także osobom z niepełnosprawnościami.

Wtorkowe spotkanie otworzył dyrektor biblioteki dr Maciej Waltoś, który złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia noworoczne. Następnie rozległ się śpiew kolęd przy akompaniamencie Henryka Lasko (harmonijka ustna) i Jacka Chuchry (gitara), a na zakończenie odbył się konkurs zagadek związanych z zimową porą roku.

Oprócz naszych gości w spotkaniu uczestniczyli również pracownicy biblioteki: kierownicy Katarzyna Bednarz-Soja i Agata Pilawa oraz Małgorzata Tomków z Działu dla Dzieci i Młodzieży. Całość przygotowała i poprowadziła Marta Wajda.

Spotkanie przebiegło w miłej świątecznej atmosferze i było zapowiedzią kolejnego roku współpracy obu placówek.

Data publikacji: 18-01-2024 14:34