Magiczna skrzynko, otwórz się! Noc w bibliotece – zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai

19 stycznia 2024 r. Dział dla Dzieci i Młodzieży odwiedzili goście z Przedszkola „Kraina Marzeń” w Buszkowicach – grupy „Liski” i „Jeżyki”. Podczas wizyty przedszkolaki usłyszały, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kartę biblioteczną i zostać czytelnikiem przemyskiej biblioteki, a także obejrzały miejsce, gdzie zgromadzone są książki dla czytelników w wieku przedszkolnym.

Dzieci poznawały najpopularniejszych bohaterów bajek i baśni, wysłuchały o ich przygodach, ale też dzieliły się już posiadaną wiedzą na temat: Misia Uszatka, Gruffalo, Filemona i Bonifacego, Krecika, Misia Paddingtona, Bolka i Lolka, Królewny Śnieżki, Kopciuszka i innych. Kolejno obejrzały książki z tymi bohaterami.

W dalszej części zajęć przedszkolaki wysłuchały opowieści kamishibai pt. „Noc w bibliotece”. Akcja bajki dzieje się w bibliotece nocą; kiedy bibliotekarka gasi światło i zamyka drzwi, wówczas bohaterowie bajek wychodzą z książek i mają różne przygody, a wiedza na temat wyszukiwania książek w katalogu komputerowym pomaga rozwiązać problem krasnoludka.

W warsztatowej części zajęć przedszkolaki wykonały pracę manualną – misia.

Mamy nadzieję, że każde dziecko, które odwiedziło bibliotekę, zostało tak zaciekawione historiami bohaterów literackich, że ich przygody zawarte w książkach zechce poznać bliżej.

Zajęcia poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja, kierownik Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP.

 

Data publikacji: 20-01-2024 11:04

Na skróty