„Literackie opowieści o babciach i dziadkach” – spotkanie Przemyskiego Klubu Czytających Rodzin

20 stycznia 2024 r. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne spotkanie Przemyskiego Klubu Czytających Rodzin, które zostało poświęcone zbliżającym się Dniom Babci i Dziadka.

Dzieci obejrzały książki poświęcone dziadkom, które zgromadzono na wystawce w czytelni. Najbardziej znajomą, zauważoną lekturą, w której występuje najsłynniejsza literacka babcia, była baśń „Czerwony Kapturek”. Maluchy przypomniały historię Kapturka i Babci z pomocą filcowego sensorycznego egzemplarza baśni, w którym mogły animować postaciami. Dodatkowo z koszyka losowały przedmioty i opowiadały o ich praktycznym wykorzystaniu w konkretnej baśniowej sytuacji.

Kolejno dzieci wysłuchały opowieści „Dziadkowie, piranie i inne historie” autorstwa Rocio Bonilli, w której autorka przedstawia dziadków różniących się charakterem i zainteresowaniami. Bohaterowie książki przyjemnie spędzają czas ze swoimi dziadkami, którzy są wspaniałymi kompanami zabaw i troskliwymi nauczycielami wielu umiejętności. Uwagę maluchów zwróciły również piękne ilustracje, na których można wyszukać wiele zabawnych detali.

Na spotkaniu każde dziecko z pomocą rodziców wykonało prezent dla Dziadków – kwiatową kompozycję na ozdobionej płycie CD.

Zajęcia poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja, moderator PKCR.

 

Data publikacji: 26-01-2024 15:45

Na skróty