„Wypożyczalnia skrzydeł” – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci

27 stycznia 2024 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, podczas którego jego uczestniczki poznały urzekającą historię autorstwa Iwony Pietrzak-Płachty „Wypożyczalnia skrzydeł”.

Tytułowa „wypożyczalnia skrzydeł” to biblioteka, gdzie bibliotekarki wypożyczają dzieciom książki, które w opowieści zostały porównane do skrzydeł. Dzięki tym skrzydłom czytelnicy „mogą dotrzeć do przeróżnych krain” i doświadczyć niesamowitych, wymarzonych przygód.

Duże wrażenie na dzieciach zrobiły ilustracje Matyldy Koneckiej, przedstawiające w magiczny, baśniowy sposób proces czytania, dzięki któremu czytelnik ma nieograniczone możliwości poznawania nowych rzeczy.
Lektura stała się pretekstem do rozmowy o korzyściach wynikających z czytania książek, które pozwalają realizować wyznaczone cele i osiągać kolejne sukcesy.
 
Nowy rok to dobry czas na wyznaczanie nowych celów, dlatego dzieci rozwiązały kilka zadań, m.in. „plątaninę liter z żabkami” i zgadywankę prawda/fałsz oraz otrzymały arkusze do wyznaczania nowych celów wraz z bajkowymi kalendarzami na 2024 rok. Zadanie specjalne polegało zaś na wykonaniu „uskrzydlonej zakładki”.
 
Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość zrobienia zdjęcia pod „czytelniczymi skrzydłami”, które znajdują się w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
 
Spotkanie poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja, moderator DKK.

 

Data publikacji: 02-02-2024 11:54

Na skróty