Misie książkowe – warsztaty plastyczne

Czytanie uskrzydla – doskonale wie to każdy, kto nie wyobraża sobie życia bez książek. Wśród najmłodszych od lat powodzeniem cieszą się zwłaszcza książki o misiach. Wiele z nich, jak choćby opowieści o Kubusiu Puchatku czy Paddingtonie, należy już do klasyki literatury dziecięcej, sporo jest też jednak propozycji współczesnych o misiowej tematyce, po które równie chętnie sięgają mali czytelnicy. Dzieje się tak dlatego, że książki o misiach nie tylko bawią, ale często wzruszają i niosą wartościowe treści, co dodatkowo wpływa na ich atrakcyjność.

W ostatnim czasie, 24 stycznia, misiowi bohaterowie zagościli na zajęciach plastycznych w naszej bibliotece prowadzonych przez Henryka Lasko. Uczestniczące w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu miały za zadanie wykonanie ilustracji w technice wydrapywanki lub monotypii do ulubionej książki o misiach. Jak można się domyślić, zadanie to okazało się niezwykle wdzięczne i nie sprawiło młodym adeptom sztuki żadnej trudności. W rezultacie powstały pomysłowe ilustracje z sympatycznymi misiami w roli głównej.

W nagrodę za owocną pracę każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkową fotografię przy spektakularnych skrzydłach wykonanych przez pana Henryka, które przypominają o tym, że czytanie książek uskrzydla.

 

Data publikacji: 17-02-2024 13:41

Na skróty