Mediateka w nowej odsłonie
Z nowym rokiem Mediateka poszerzyła czytelniczą ofertę i wzbogaciła się o dodatkowe działy wypełnione atrakcyjnymi czytelniczymi nowościami! Są to m.in.: dział muzyczny, psychologiczny czy literatura piękna. Do skorzystania z oferty zachęca dr Maria Wójcik z PBP.
Na półkach znajdą Państwo kilkadziesiąt książek poruszających tematykę ważną i aktualną, tj. rozwój osobisty, proces uczenia się czy relacje z innymi ludźmi i samym sobą. W tych obszarach znalazły się m.in.:
Uniwersalna seria „Co robisz z… szansą, pomysłem czy problemem” autorstwa Kobiego Yamady obrazuje to, jak można wykrzesać z siebie kreatywność, zdobyć się na odwagę czy pokonać nękające nas trudności. To seria dla dzieci, która podbiła także serca dorosłych. W końcu w każdym z nas mieszka dziecko, które wciąż odkrywa nowe drogi życia… W zbiorach pojawiły się także „Próbowanie” oraz „Może” tego samego autora.
W książce „Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie” Agnieszka Kozak i Jacek Wasilewski przekazują wiedzę na temat wszelakich zakazów i nakazów, które ukształtowały naszą osobowość we wczesnych latach życia. Istnieją jednak słowa, które zdejmują ten zły czar, a są nimi np.: przepraszam, wybaczam czy dziękuję.
Propozycje autorstwa Wiesława Łukaszewskiego to m.in.: „Wielkie i te nieco mniejsze pytania psychologii”, „Mądrość i różne niemądrości” czy „Niewielka suma szczęścia”. To publikacje o każdym i dla każdego z nas. Autor zadaje pytania o to, jak kształtujemy samych siebie i świat wokół nas. Stara się udzielić odpowiedzi, które choć trochę przybliżą nam to, jacy jesteśmy.
Pozostałe nowości z zakresu psychologii i literatury pięknej:
Werner Bartens, „Przemoc emocjonalna”; Sarah-Jayne Blakemore, „Sekretne życie mózgu nastolatka”; Julia Cameron, „Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę”; Steven C. Hayes i Louise Hayes, „W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem (dwie wersje: dla dorosłych i dla nastolatków)”; Gerald Huther, „Kim jesteśmy – a kim moglibyśmy być” oraz „Z czułością dla siebie. Co możemy zrobić, aby być zdrowszym i szczęśliwszym”; Michel Piquemal, „Bajki filozoficzne”; Linn Skåber, „Młodość. Wyznania nastolatków”; Johnson Spencer, „Kto zabrał mój ser? Opowieść dla młodzieży”; Przemysław Staroń, „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem”; „Małgorzata Taraszkiewicz, „POMOC ku równowadze. Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne” oraz „Siła i odporność psychiczna. Jak je wzmocnić?”.
W dziale muzycznym czytelnicy odnajdą m.in. propozycję obowiązkową dla miłośników cięższych brzmień. „Ryk bestii. Dekady metalu” Iana Christego to ponad siedemset stron na temat wieloletniej ewolucji metalu i mnóstwa jego podgatunków. Dodatek stanowią materiały przygotowane przez polskich znawców heavy metalu, takich jak: Jarosław Szubrycht, Peter Wiwczarek czy Łukasz Orbitowski.
Na półkach pojawiły się także biografie zespołów. Na miłośników rockowej klasyki czeka „Młot Bogów – Saga Led Zeppelin” Stephena Davisa, fanom cięższych brzmień polecamy książkę Joela McIvera „Metallica. Bez przebaczenia”, a wielbiciele metalowego nurtu death-doom znajdą u nas książkę „Bez celebracji. Oficjalna historia PARADISE LOST” Davida Gehlke.
Pozostałe nowości to biografie wybranych muzyków, a wśród nich:
Ellis Amburn, „Perła. Obsesje i namiętności Janis Joplin”; Mark Eglinton, „Człowiek z metalu. Szczegółowa biografia Jamesa Hetfielda”; Maurycy Nowakowski, „Phil Collins. Człowiek orkiestra”; David Nolan, „Ed Sheeran. Plusy i minusy”; Jan Skaradziński, „Rysiek”; Graeme Thomson, „Zmysłowy świat Kate Bush”.
Koniecznie odwiedźcie Państwo Mediatekę w nowej odświeżonej odsłonie!