Emocje według Kolorowego Potwora – zajęcia czytelniczo-edukacyjne

O emocjach, które przeżywamy na co dzień, bez względu na to, czy mamy kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, warto wiedzieć jak najwięcej. Umiejętność rozpoznawania, nazywania i radzenia sobie z nimi zdobywamy przez całe życie i jest nam ona bezsprzecznie potrzebna do zdrowego funkcjonowania w świecie.

Na zajęciach w bibliotece, na których towarzyszy nam Kolorowy Potwór z książki o tym samym tytule, obcujemy z emocjami, które przybierają różne barwy: spokój bywa zielony, zaś złość płonie czerwienią. Nie jest łatwo odnaleźć się w ich chaosie i umieścić je na właściwym miejscu. Ale sytuacja sympatycznego bohatera, któremu wszystko się pomieszało i który nie wie, co ma czuć, budzi nasze współczucie i chęć niesienia pomocy. Dzięki temu dowiadujemy się wiele o sobie i swoich uczuciach i uczymy się, co zrobić, by każde z nich przeżyć w bezpieczny sposób.

Kolejne spotkanie z Kolorowym Potworem i jego emocjami odbyło się 16 lutego br. z udziałem dzielnych maluchów z Przedszkola nr 12 w Przemyślu. Przy okazji wizyty w bibliotece dzieci przypomniały sobie zasady zapisu oraz podziwiały książki z księgozbioru Działu dla Dzieci i Młodzieży. Milusińscy poznali również Krasnala w Krzywej Czapce, który zachęca wszystkie przedszkolaki do zapisania się do biblioteki oraz przystąpienia do kampanii społecznej promującej czytelnictwo wśród najmłodszych pn. „Mała książka – wielki człowiek”.

Zajęcia poprowadziła Małgorzata Tomków z PBP.

 

Data publikacji: 21-02-2024 13:42

Na skróty