Niesamowite robaczki – warsztaty dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta w Przemyślu – Caritas

27 lutego 2024 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej zrobiło się już prawie wiosennie, a to za sprawą kolejnych warsztatów z udziałem pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta w Przemyślu – Caritas i ich opiekunów. Tematem spotkania były bowiem owady i robaki, które coraz częściej będziemy już widywać w parkach i ogródkach.
 
W części wprowadzającej panowie mieli okazję poznać książki z naszych zbiorów traktujące o tych niewielkich, ale często bardzo pożytecznych stworzeniach. Były wśród nich pozycje, takie jak: „Nie tylko robale” Matta Robertsona, „Wielka księga robali” Yuvala Zommera czy „Pszczoły” Piotra Sochy.
 
W dalszej kolejności nasi goście spróbowali swoich sił w ogromnej grze planszowej, w której przy niektórych polach odpowiadali na zagadki. Chętnie sięgnęli również po gry związane z tematyką zajęć, a były to: „Super nogi stonogi XXXL”, „Cobi Pająk Gubinoga 1002”, „Pszczółki” oraz gra zręcznościowa „Bed bugs. Karaluchy pod poduchy”.
 
Niektórzy z uczestników kolorowali laurki na zbliżający się Dzień Kobiet, a na zakończenie zajęć każdy z nich otrzymał papierowy tulipan 3D do wręczenia paniom opiekunkom.
 
Warsztaty poprowadziła Marta Wajda z PBP.
 

 

Data publikacji: 01-03-2024 13:32

Na skróty