Magiczna skrzynko, otwórz się! Noc w bibliotece – zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai (27.02.2024)

27 lutego 2024 r. Dział dla Dzieci i Młodzieży odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach. Podczas wizyty usłyszeli oni, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kartę biblioteczną i zostać czytelnikiem przemyskiej biblioteki, a także obejrzeli miejsce, gdzie zgromadzone są książki dla czytelników w wieku wczesnoszkolnym.

Kolejno nasi goście obejrzeli książki ze zbiorów Działu, przypomnieli najpopularniejszych bohaterów bajek i baśni i opowiadali o ich przygodach, wśród postaci pojawili się: Miś Uszatek, Gruffalo, Filemon i Bonifacy, Miś Paddington, Królewna Śnieżka oraz Kopciuszek.

W dalszej części zajęć dzieci wysłuchały opowieści kamishibai pt. „Noc w bibliotece”. Jej akcja dzieje się w bibliotece nocą; kiedy bibliotekarka gasi światło i zamyka drzwi, wówczas bohaterowie bajek wychodzą z książek i mają różne przygody, a wiedza na temat wyszukiwania książek w katalogu komputerowym pomaga rozwiązać problem krasnoludka.

Po wysłuchanej opowieści uczniowie wyszukiwali na półkach w wypożyczalni baśń o  „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”.

Zajęcia poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja z PBP.

Data publikacji: 02-03-2024 11:37