Co się kryje w koszyczku Czerwonego Kapturka? – zajęcia czytelnicze

Od najmłodszych lat towarzyszy nam dobrze znana bajka o pewnej dziewczynce spieszącej przez las do chorej babci. Opowiadają nam ją nasi bliscy, panie w przedszkolu, no i oczywiście można ją znaleźć w bibliotece. Morał płynący z opowieści o Czerwonym Kapturku nie może iść w las i powinniśmy o nim stale przypominać.

Wspomniana bajka była tematem zajęć w bibliotece, które odbyły się 23 lutego br. z udziałem dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu. Nasi goście przypomnieli sobie treść bajki, podziwiali ilustracje w książeczkach, sprawdzili, co się kryje w koszyczku dziewczynki, a także wcielali się w role bohaterów na wiele różnych sposobów. Zajęcia dają bowiem okazję do zabawy w teatr. Pomaga nam w tym przepięknie wyszywana książeczka sensoryczna, dzięki której na każdym bibliotecznym spotkaniu z Czerwonym Kapturkiem powstaje ożywiona wersja bajki. Wszystkie atrakcje związane z odkrywaniem świata bajkowych postaci sprawiły uczestnikom warsztatów niemałą frajdę.

W podróż po zaczarowanym lesie z opowieści o Czerwonym Kapturku zabrała dzieci Małgorzata Tomków z PBP.

Wszystkim uczestnikom spotkania w bibliotece serdecznie dziękujemy za wspólne zabawy, zachęcamy do zapisania się do biblioteki i przystąpienia do kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Krasnal w Krzywej Czapce już na Was czeka!

 

Data publikacji: 06-03-2024 14:25

Na skróty