Uczniowie ze Stubna na tropie zbuntowanych książek

5 marca 2024 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Stubnie, którzy postanowili zagrać w mobilną grę miejską „Zbuntowane książki” autorstwa dr Moniki Maziarz i Alicji Kunert z PBP.

Gra powstała w aplikacji mobilnej ActionTrack w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami” i została oparta na lekturach szkolnych. Przemierzając jej trasę, uczestnicy oprócz wykazywania się wiedzą literacką poznają ciekawostki dotyczące słynnych literatów związanych z Przemyślem. W trakcie czeka ich niełatwe zadanie, gdyż muszą wcielić się w rolę detektywa i odnaleźć książki, które pobłądziły w mieście. A wszystko dlatego, że jakiś czas temu w Przemyskiej Bibliotece Publicznej doszło do buntu. Książki uznały, że należy im się urlop od bibliotecznych regałów, i pewnego dnia wyruszyły w świat, by zaczerpnąć wolności. Gdy już się nią nacieszyły, postanowiły wrócić do bibliotecznego domu, jednak w drodze powrotnej zabłądziły i zrozpaczone czekają, aż ktoś przyjdzie im z pomocą.

Tym razem pomocy naszym buntowniczkom udzieliły dzielne dzieci ze Stubna, dzięki którym czytelnicy znów mogą wypożyczać swoje ulubione książki.

W reguły gry uczestników wprowadziła Alicja Kunert z PBP.

Dziękujemy naszym gościom za udział w grze, a wszystkich zainteresowanych taką formą edukacji i zabawy zachęcamy do zagrania w tę i pozostałe gry z naszej oferty.

http://www.biblioteka.przemysl.pl/p,220,mobilne-gry-literackie

 

Data publikacji: 12-03-2024 17:17

Na skróty