„Tradycje i zwyczaje wielkanocne” – cykl zajęć czytelniczo-edukacyjnych

W okresie przedświątecznym Dział dla Dzieci i Młodzieży PBP odwiedziło blisko 80 dzieci z przemyskich placówek edukacyjnych, aby uczestniczyć w zajęciach poświęconym polskim tradycjom i zwyczajom wielkanocnym. Gościliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek (20.03), wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (25.03) oraz dwie grupy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Jagódka (26.03).

Podczas spotkań dzieci wysłuchały opowiadania „Idzie wiosna, Wielkanoc tuż, tuż…” zaprezentowanego w teatrzyku kamishibai. W nawiązaniu do tekstu dzieliły się spostrzeżeniami dotyczącymi wiosny i polskich tradycji wielkanocnych. Ponadto opowiadały o tym, co dzieje się przed świętami w domu i w przyrodzie, oraz odpowiadały na zagadki ukryte w jajkach.

Atrakcyjnym momentem zajęć było szukanie pisanek ukrytych na regałach Działu dla Dzieci i Młodzieży, jak również przystrajanie dużej filcowej pisanki z wielkanocnymi ozdobami. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy zręcznościowe z wykorzystaniem jajek popularnej gry ruchowej „Skaczące jajeczka”, którymi musiały nakarmić głodnego zająca.

W części warsztatowej zajęć każde dziecko wykonało pracę plastyczną – kartkę świąteczną w formie kurczaka, przyozdobioną skorupkami z bibuły, piórkami i cekinami.

Dziękujemy za udział w zajęciach, które poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja, kierownik Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP.

 

 

 

Data publikacji: 02-04-2024 11:00

Na skróty