„Magiczna skrzynko, otwórz się! Noc w bibliotece” – zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai (10.04.2024)

10 kwietnia 2024 r. Dział dla Dzieci i Młodzieży PBP odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek, aby poznać bohaterów bajek i baśni oraz dowiedzieć się, w jaki sposób można odnaleźć wybraną książkę na bibliotecznych półkach.

Przedszkolaki obejrzały znajdujące się w dziale książki z najpopularniejszymi bohaterami i opowiadały o przygodach m.in. Misia Uszatka, Gruffala, Filemona i Bonifacego, Misia Paddingtona, Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i Krecika. Ponadto odgadywały imiona bajkowych postaci wskazanych na planszach.

W dalszej części zajęć dzieci wysłuchały opowieści kamishibai pt. „Noc w bibliotece”. Jej akcja dzieje się w bibliotece nocą; kiedy bibliotekarka gasi światło i zamyka drzwi, wówczas bohaterowie bajek wychodzą z książek i przeżywają różne przygody, a wiedza na temat wyszukiwania książek w katalogu komputerowym pomaga rozwiązać problem jednego z bohaterów baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

W warsztatowej części zajęć dzieci pomalowały misia, za co otrzymały nagrody w postaci bajkowych naklejek, dzięki czemu mogły odtworzyć opowieść o przygodach Czerwonego Kapturka na kartach filcowej książki sensorycznej.

Zajęcia poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja z PBP.

 

Data publikacji: 13-04-2024 09:58

Na skróty