Zapraszamy na prelekcję dr. hab. Tomasza Pudłockiego, prof. UJ pt. „Nie tylko Napoleon. Europa około roku 1800: na pograniczu kultury i natury”

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu zapraszają na prelekcję dr. hab. Tomasza Pudłockiego, prof. UJ pt. „Nie tylko Napoleon. Europa około roku 1800: na pograniczu kultury i natury”. Odbędzie się ona 29 kwietnia br. o godz. 17.30 w bibliotece głównej przy ul. Grodzkiej 8.

Prowadzenie: ks. dr Marcin Koperski.

Dr hab. Tomasz Pudłocki to ceniony historyk pochodzący z Przemyśla, zawodowo związany z Krakowem. Wykłada w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego jest profesorem; do niedawna pełnił funkcję dyrektora Archiwum Nauki Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół historii kultury, nauki i oświaty ziem polskich XIX i XX wieku, gender studies, pogranicza polsko-ukraińskiego w XIX i XX wieku oraz intelektualnych relacji Polski, Wielkiej Brytanii i USA w XIX i XX wieku. Jest autorem licznych publikacji z tego zakresu.

Nie tylko Napoleon_prelekcja.jpeg

PDFNie tylko Napoleon_prelekcja.pdf (4,48MB)

Data publikacji: 17-04-2024 13:13

Na skróty