Pensjonariusze DPS na scenie Teatru na Patyku

23 kwietnia 2024 r. gościliśmy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Przemyślu – Caritas wraz z panią opiekunką. Uczestniczyli oni w kolejnych już, cyklicznych warsztatach organizowanych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

W czasie spotkania panowie odwiedzili pracownię plastyczną Henryka Lasko, który opowiedział im o różnorodnych technikach malarskich i graficznych, takich jak: monotypia, witraż, batik, akwarela czy wycinanka. Nasi goście byli zachwyceni tak dużą dawką wiedzy, a także samym miejscem, które zdobi ogromna liczba prac autorstwa pana Henryka oraz dzieci uczestniczących w prowadzonych przez niego warsztatach plastycznych.

Jednakże najwięcej emocji dostarczyła panom wizyta w Teatrze na Patyku. Niektórzy z nich mieli okazję wystąpić w minispektaklu „Czerwony Kapturek” i za pomocą kukiełek wcielić się w postaci z bajki, pozostali zaś z uwagą śledzili ich poczynania na scenie, a na koniec nagrodzili kolegów gromkimi brawami.

Ostatnią część warsztatów wypełniło kolorowanie obrazków przedstawiających bohaterów baśni H.Ch. Andersena i rozwiązywanie zadań na ten temat pod okiem Marty Wajdy z PBP.

 

Data publikacji: 10-05-2024 12:29

Na skróty