„Magiczna skrzynko, otwórz się! Noc w bibliotece” – zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai (29.04.2024)

29 kwietnia 2024 r. Dział dla Dzieci i Młodzieży PBP odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 w Przemyślu, aby poznać bohaterów książek dla najmłodszych oraz dowiedzieć się, w jaki sposób można odnaleźć wybraną książkę na bibliotecznych półkach.

Przedszkolaki obejrzały znajdujące się w dziale książki z najpopularniejszymi bohaterami i opowiadały o przygodach m.in. Misia Uszatka, Gruffala, Filemona i Bonifacego, Misia Paddingtona, Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka oraz Krecika. Ponadto odgadywały imiona bajkowych postaci wskazanych na planszach.

W dalszej części zajęć dzieci wysłuchały opowieści kamishibai pt. „Noc w  bibliotece”. Jej akcja dzieje się w bibliotece nocą; kiedy bibliotekarka gasi światło i zamyka drzwi, wówczas bohaterowie bajek wychodzą z książek i przeżywają różne przygody, a wiedza na temat wyszukiwania książek w katalogu komputerowym pomaga rozwiązać problem jednego z bohaterów baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

W warsztatowej części spotkania dzieci wykonały zakładkę do książki, za co otrzymały nagrody w postaci bajkowych naklejek i zakładek.

Zajęcia poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja z PBP.

 

Data publikacji: 13-05-2024 14:16

Na skróty