„Pokój QR zagadek” – gra edukacyjna w Mediatece (15.05.2024)

15 maja 2024 r. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu odwiedzili Mediatekę PBP, gdzie poznali zasady korzystania i zbiory tego działu oraz wzięli udział w grze edukacyjnej pn. „Pokój QR zagadek”.

W dalszej kolejności poznali historię kodu QR oraz program, w którym samodzielnie projektowali i generowali atrakcyjne graficznie QR kody, a następnie odczytywali zakodowane informacje za pomocą aplikacji.

W drugiej części zajęć uczniowie wzięli udział w grze. Wyznaczone losowo trzy drużyny musiały rozwiązać zakodowane zadania, które wymagały współpracy zespołowej, spostrzegawczości i refleksu. Uczestnicy układali QR puzzle z przysłowiami, odczytywali zakodowane tytuły utworów i nazwiska autorów oraz odszyfrowywali zakodowane wersy wyliczanki. Wszystkie drużyny poprawnie rozwiązały zadania. Praca całej grupy dała efekt w postaci rozwiązania zagadki głównej (miejsce ukrycia klucza), a odnalezione fragmenty plakatu stały się pretekstem do wyliczenia korzyści płynących z czytania.

Był też czas na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków, które przydadzą się uczniom w przyszłości, na pewno pomogą w rozwiązywaniu zadań i podejmowaniu kolejnych wyzwań.

Zajęcia poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja z PBP.

 

 

Data publikacji: 21-05-2024 11:07

Na skróty