„Kim zostanę, kiedy dorosnę?” – spotkanie Przemyskiego Klubu Czytających Rodzin

11 maja 2024 r. w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży PBP odbyło się kolejne spotkanie Przemyskiego Klubu Czytających Rodzin, podczas którego dzieci próbowały odpowiedzieć na jedno z najbardziej ekscytujących pytań wieku dziecięcego, a mianowicie, kim zostanę kiedy dorosnę.

Na wstępie spotkania uczestnicy poznali słonicę Sonię, która bardzo lubiła swoje kolorowe, podobne do motyla uszy. Dzieci również opowiadały Soni o swoich mocnych stronach i o tym, co najbardziej lubią w swoim wyglądzie.

Maluchy poznały również ciekawą ilustracyjnie opowieść „Kiedy dorosnę… Marzenia motylego jajeczka” zaprezentowaną w teatrzyku kamishibai, w której maleńkie jajko leżące pod liściem marzy o tym, kim chciałoby być w przyszłości, a więc odważnie marzy, aby zostać: psem, rekinem tygrysim, małpą, słoniem, a nawet panterą… i w tym czasie zmienia się.

Dzieci również udały się na „wyspę marzeń”, którą na chwilę stała się kolorowa chusta animacyjna, i pokazywały, kim chciałyby zostać, jak dorosną, a pozostałe dzieci odgadywały.

Następnie uczestnicy pokolorowali i wycięli z kartonu motyle, które w takt znanej melodii zatańczyły nad „wyspą marzeń”.

Spotkanie było podróżą do krainy wyobraźni, a przede wszystkim zaś marzeń, które tworzą naszą przyszłość. Poprowadziła je Katarzyna Bednarz-Soja, moderatorka Klubu.

 

Data publikacji: 23-05-2024 12:13

Na skróty