„Magiczna skrzynko, otwórz się! Noc w bibliotece” – zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai (23.05.2024)

23 maja 2024 r. Dział dla Dzieci i Młodzieży PBP odwiedzili uczniowie klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu, aby poznać bibliotekę i książki dla najmłodszych oraz dowiedzieć się, w jaki sposób można odnaleźć w księgozbiorze wybraną pozycję.

Nasi goście obejrzeli znajdujące się w dziale książki z najpopularniejszymi bohaterami bajek i baśni oraz opowiedzieli o przygodach m.in. Gruffala, Filemona i Bonifacego, Misia Paddingtona, Misia Uszatka, Królewny Śnieżki oraz Kopciuszka. Duże zainteresowanie wzbudziła filcowa książka sensoryczna poświęcona historii Czerwonego Kapturka.

W dalszej części zajęć dzieci wysłuchały opowieści kamishibai pt. „Noc w bibliotece”. Jej akcja dzieje się w bibliotece nocą; kiedy bibliotekarka gasi światło i zamyka drzwi, bohaterowie bajek wychodzą z książek i przeżywają różne przygody, a wiedza na temat wyszukiwania książek w katalogu komputerowym pomaga rozwiązać problem jednego z bohaterów baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

W warsztatowej części spotkania dzieci wykonały zakładkę do książki, za co otrzymały nagrody w postaci bajkowych naklejek i zakładek.

Zajęcia poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja z PBP.

Data publikacji: 31-05-2024 10:45