Na ryby do biblioteki

Dobrze jest czasem zaszyć się w głuszy i zapomnieć o bożym świecie. Na przykład nad wodą, a najlepiej jeszcze z wędką w dłoni. Kiedy jednak w pobliżu nie ma żadnego stawu, można wybrać się do biblioteki i wzorem panów z Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta w Przemyślu – Caritas spędzić czas na odkrywaniu wodnego świata zaklętego w książkach.

28 maja br. nasi goście, którzy jak co miesiąc uczestniczyli w warsztatach animacyjnych, mieli nie lada frajdę z przeglądania tytułów o rybach, akwariach czy morzu i wyszukiwania przeróżnych ciekawostek. Z nie mniejszą ochotą sięgnęli również po gry planszowe i inne, takie jak „Crazy Shark” czy „Fishing”, by potem dać się całkowicie pochłonąć ogromnej grze z rybimi polami, przy których musieli nieco pogłówkować, odpowiadając na tematyczne zagadki.

Niektórzy panowie chętnie zajęli się też kolorowaniem rybek z papieru, które trafiły do specjalnie przygotowanego na tę okazję akwarium. Inni zaś, za pomocą piłeczek, postanowili nakarmić ogromnego tekturowego żarłacza, który co rusz łapczywie pochłaniał kolejne porcje jadła.

Jak widać, atrakcji nie brakowało, a zapewniła je panom Marta Wajda z PBP.

 

Data publikacji: 04-06-2024 13:25

Na skróty