Londyn w zasięgu ręki

Poznawać świat można na wiele różnych sposobów i – co najważniejsze – również dzięki książkom. Właśnie taką podróż odbyły dzieci z Przedszkola nr 2 w Przemyślu, które 29 maja br. wybrały się do naszej biblioteki, aby wraz z misiem Paddingtonem zaznajomić się ze stolicą Wielkiej Brytanii – Londynem.

Piękne, bogato ilustrowane książki typu pop-up: Pop-Up London Watt Fiony; Paddington Pop-Up London: Movie tie-in; Collector’S Edition – momentalnie przeniosły nas na ulice gwarnego miasta, a stąd już spacerkiem nad Tamizą udaliśmy się w dalszą wędrówkę, by podziwiać najwspanialsze zabytki znane na całym świecie: wieżę Elizabeth Tower ze słynnym dzwonem Big Benem, brytyjski Parlament, London Eye, siedzibę królów angielskich Buckingham Palace oraz Tower Bridge.

Towarzyszył nam uroczy miś Paddington, który niegdyś gościł na popołudniowej herbatce five o’clock u samej królowej Elżbiety II. To spotkanie uświetniło wydarzenia związane z obchodami platynowego jubileuszu monarchini, która na tronie Wielkiej Brytanii zasiadała przez siedemdziesiąt lat!

Najwygodniej po Londynie poruszać się osobliwym dwupiętrowym czerwonym autobusem. Zdecydowaliśmy więc, że stanie się on tematem naszych prac plastycznych, do których wykonania posłużył nam czarny i czerwony papier oraz kleje.

Na tym skończyła się nasza wędrówka po fascynującej brytyjskiej stolicy. Mamy nadzieję, że niejeden jej uczestnik wkrótce zakupi bilet i wybierze się do Londynu, a będąc na miejscu, przypomni sobie barwne ilustracje i opowieści pełne ciekawostek, bo Londyn to z całą pewnością europejska stolica, którą warto poznać!

Zajęcia poprowadziła Małgorzata Tomków z PBP.

 

 

Data publikacji: 08-06-2024 11:44

Na skróty