Zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzatą Stankiewicz pod hasłem „W sercu i w szufladzie…”

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Przemyślu zapraszają na spotkanie autorskie z Małgorzatą Stankiewicz pod hasłem „W sercu i w szufladzie…”. Odbędzie się ono 21 czerwca br. o godz. 18.00 w bibliotece głównej przy ul. Grodzkiej 8.

  • Wsparcie muzyczne: Witold Stankiewicz
  • Prowadzenie: Joanna Lorenowicz
  • Gościnnie: Teresa Kuczera, Jan Nowakowski

Małgorzata Stankiewicz – przemyślanka od urodzenia. Pisze teksty, tworzy melodie i wykonuje utwory z nurtu poezji śpiewanej, piosenki poetyckiej i turystycznej, a także bluesa. Uważa, że to, co „nasze”, należy doceniać i promować, dlatego w swojej twórczości poświęca sporo miejsca miastu rodzinnemu. Jest autorką blisko sześćdziesięciu aranżacji muzycznych do wierszy poetów – w większości związanych z Przemyślem i Podkarpaciem.

Działa w Robotniczym Stowarzyszeniu Twórców Kultury w Przemyślu. Uczestniczy w koncertach i festiwalach organizowanych m.in. przez rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich i Fundację Kulturalno-Artystyczną „Testudo” (Festiwal „Trombita” w Wetlinie, Festiwal „Strojne w biel” czyli „Zima z Bazuną” w Lublinie). Festiwal „Łączy Nas Historia” w Przemyślu, Przemyska Scena Letnia, Doroczne Spotkania Poetów, Nadsańskie Spotkania Poetyckie, Spotkania Sympatyków Ogólnopolskich Kaszubskich Rajdów we Władysławowie – to kolejne przedsięwzięcia, w których miała udział (nie licząc wieczorów autorskich).

Ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie fortepianu. Przez kilka lat należała do nauczycielskiego kabaretu „Bakałarz”, dla którego współtworzyła programy i oprawę muzyczną przedstawień.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Stankiewicz.jpeg

PDFSpotkanie autorskie z Małgorzatą Stankiewicz.pdf (644,93KB)

Data publikacji: 11-06-2024 16:20

Na skróty