Emocje według Kolorowego Potwora

O emocjach, które przeżywamy na co dzień, niezależnie czy mamy kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, warto wiedzieć jak najwięcej. Umiejętność rozpoznawania, nazywania i radzenia sobie z nimi to wiedza, którą zdobywamy przez całe nasze życie i która jest nam bezsprzecznie potrzebna do zdrowego funkcjonowania w świecie.

Na zajęciach z Kolorowym Potworem, bohaterem książki o tym samym tytule, obcujemy z emocjami, które przybierają różne barwy: spokój bywa zielony, zaś złość płonie czerwienią. Nie jest łatwo odnaleźć się w ich chaosie i poukładać je na właściwych miejscach. Ale sytuacja sympatycznego bohatera, któremu wszystko się pomieszało i nie wie, co ma czuć, wzbudza nasze współczucie i chęć niesienia pomocy. Dzięki temu dowiadujemy się wiele o sobie i swoich uczuciach, a także uczymy się, co robić, by każde z nich przeżyć w bezpieczny sposób.

Cieszymy się, że do grona osób zgłębiających temat emocji na naszych warsztatach, prowadzonych przez Małgorzatę Tomków, dołączyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu, których gościliśmy 17 czerwca br. Bardzo dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom naszych zajęć bibliotecznych i życzymy wspaniałych wakacji!

 

Data publikacji: 22-06-2024 10:30

Na skróty