O naszych grach miejskich w miesięczniku „Biblioteka Publiczna”

Drodzy Czytelnicy, z radością informujemy, że w czerwcowym numerze miesięcznika „Biblioteka Publiczna” ukazał się artykuł „Czytajmy! Sposoby na promocję” dotyczący m.in. Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Autorka Agnieszka Goliasz przedstawiła w nim pomysły na promocję czytelnictwa realizowane przez wybrane biblioteki publiczne w Polsce. Spośród naszych propozycji zostały omówione mobilne gry miejskie skierowane głównie do młodzieży: „Zbuntowane książki”, „Halo! Tu Fredro” i „Tajemnica Tatarskiej 3”. Warto dodać, że w naszej ofercie mamy również „Balladynę 2.0” oraz „Bajkowe historie”.

Jak twierdzi autorka artykułu, „mobilne gry miejskie to świetny sposób na aktywizację młodzieży i zainteresowanie jej literaturą oraz lokalną historią”. Taki właśnie zamysł przyświecał i nam. Dodajmy jeszcze, że to także wspaniała forma zabawy, integracji, a także okazja do aktywności na świeżym powietrzu i odkrywania na nowo swojego miasta. W sam raz na wakacyjny wypoczynek.

Zachęcamy więc młodych i tych nieco starszych wielbicieli niebanalnego spędzania wolnego czasu do zagrania w nasze gry. Wystarczy tylko pobrać na swój smartfon bezpłatną aplikację mobilną ActionTrack, skopiować kod QR przyporządkowany do danej gry i… wyruszyć w miasto. Miejscem startu jest Grodzka 8. Wszystkie kody i szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie w zakładce Mobilne gry miejskie.

Gorąco polecamy!

Data publikacji: 05-07-2024 11:40