Zapraszamy do udziału w spotkaniach autorskich i warsztatach dla dzieci i młodzieży w ramach VI Festiwalu Książki „Między pokoleniami”
-
1 października, godz. 10.00-13.00 | „»Feluś i Gucio« uczą i pomagają zrozumieć świat” – warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolny, (4–6 lat, obowiązują zapisy grup)
-
1 października, godz. 10.00-12.00 | „Uwolnić Patronów roku 2024” – warsztaty literackie z elementami gry. Podczas spotkania przybliżone zostaną sylwetki: Czesława Miłosza, Marka Hłaski, Melchiora Wańkowicza i Witolda Gombrowicza (dla uczniów klas 8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych, obowiązują zapisy grup)
-
2 października, godz. 9.00 | „Kolaż, czyli wielki miszmasz” – warsztaty z ilustratorką KATARZYNĄ KOŁODZIEJ (dla uczniów klas 3–5 szkół podstawowych, obowiązują zapisy)
-
2 października, godz. 10.00 | „Słowo i obraz” – warsztaty komiksowe z prozaikiem, scenarzystą DANIELEM ODIJĄ (dla uczniów klas 8 i szkół ponadpodstawowych, obowiązują zapisy)
-
3 października, godz. 10.00 | „Zagadki i zabawy językowe” – spotkanie autorskie dla dzieci z MARCINEM BRYKCZYŃSKIM (dla uczniów klas 2-3 szkół podstawowych, obowiązują zapisy grup)
-
4 października, godz. 10.00 | „Każde pytanie można zadać, pytanie tylko po co?” – warsztaty z dziennikarką BERNADETĄ SZCZYPTĄ (dla uczniów szkół ponadpodstawowych, obowiązują zapisy)
-
4 października, godz. 9.00-12.00 | „Pszczele wesele” – warsztaty z pisarką, ilustratorką i rękodzielniczką ALINĄ PRZYDATEK (dla uczniów szkół podstawowych klas 1-4, obowiązują zapisy grup)
-
5 października, godz. 10.00 | „Każdy może ocalić morze” – warsztaty z pisarką, ilustratorką i rękodzielniczką ALINĄ PRZYDATEK (dla członków Klubu Czytających Rodzin)
Nasi goście:
Daniel Odija jest prozaikiem, scenarzystą komiksowym, autorem słuchowisk, sztuk teatralnych, komentarzy do filmów dokumentalnych oraz animatorem kultury. Opublikował zbiory opowiadań: „Szklana huta” (2005), „Przezroczyste głowy” (2018) oraz powieści „Ulica” (2001), „Tartak” (2005), „Niech to nie będzie sen” (2008), „Kronika umarłych” (2010), „Pusty przelot” (2021). Jest również autorem cyklu komiksowego pt. „Bardo”, który stworzył wraz z rysownikiem Wojciechem Stefańcem; dotychczas ukazały się trzy pierwsze tomy: „Stolp” (2017), „Rita” (2019), „Rege” (2022). Laureat wielu nagród. Dwukrotnie zdobył nominację do Literackiej Nagrody Nike. Jego proza doczekała się tłumaczeń na kilkanaście języków.
Alina Przydatek – pedagog, właścicielka Wydawnictwa Kici Nici, autorka książek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ilustratorka i rękodzielniczka, animatorka warsztatów czytelniczych łączących korespondencję sztuk. O sobie pisze: „Wspólnie z dziećmi wyruszam w stworzony przez siebie świat, który wzrusza, bawi oraz uczy. Pomagam dzieciom odnaleźć w sobie artystę. Rozwijam pasję czytania poprzez działanie oraz motywuję do nauki języków obcych”.
Katarzyna Kołodziej – ilustratorka, ukończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Współpracuje z wydawnictwami specjalizującymi się w literaturze dla dzieci (Nasza Księgarnia, Literatura) oraz edukacyjnymi: WSiP-em, Nową Erą. Projektuje m.in. zwierzaki kartonowe do kolorowania oraz rycerzy z papieru.
Marcin Brykczyński – pisarz, tłumacz książek dla dzieci i nie tylko. Ekwilibrysta językowy, mistrz słowa. Przez wiele lat pracował jako copywriter. Zajmował się również (wierszowaną) publicystyką. Jest autorem licznych wierszy i opowiadań dla najmłodszych: „Jak się nie bać ortografii?”, „Czarno na białym i biało na czarnym”, „Ni pies, ni wydra”, „Skąd się biorą dzieci?”, „Co się kryje w sercu na dnie?”, „W każdym z nas są drzwi do nieba”. Laureat nagród, m.in.: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka. Jego książka „Biały niedźwiedź. Czarna krowa” została wpisana na Listę Honorową IBBY.
Bernadeta Szczypta jest dziennikarką, politolożką, działaczką społeczną. Z pochodzenia jarosławianka, mieszka w Rzeszowie. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2000 r. pracuje w Polskim Radiu Rzeszów. Od wielu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Laureatka ogólnopolskiego Konkursu Lodołamacze w kategorii „Dziennikarz bez barier”. Autorka książek: „Kiedy się odważysz. Inspirujące historie o self-adwokatach”, „Naszą siłą są ludzie: 40 rozmów na 40-lecie ruchu rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną w Jarosławiu”, „Gdzie jest moje szczęście?”. Przedstawia się jako miłośniczka literatury faktu, slow joggingu i życia rodzinnego.
Plakat -VI Festiwal książki.spotkania.warsztaty.pdf (8,70MB)