Legimi – cyfrowa wypożyczalnia e-booków i audiobooków

Uprzejmie informujemy, że 1 lutego 2024 r. Przemyska Biblioteka Publiczna przystąpiła do Konsorcjum Bibliotek Publicznych Województwa Podkarpackiego i tym samym umożliwia bezpłatny dostęp do ponad 200 tysięcy e-booków i adiobooków w serwisie Legimi. Pośród nich znajdą Państwo nowości i bestsellery oraz starsze tytuły, np. z beletrystyki czy literatury faktu. Szczegóły dotyczące warunków korzystania z serwisu Legimi przedstawiamy poniżej.

Kto może korzystać z serwisu Legimi w ramach naszej usługi?

 1. Z serwisu Legimi mogą korzystać osoby od 15 roku życia, które są aktywnymi czytelnikami biblioteki, zarejestrowanymi w systemie bibliotecznym, bez blokad na koncie czytelniczym. Warunkiem jest posiadanie kodu dostępu. Jeden czytelnik może odebrać tylko jeden kod.
 2. Kody wydawane są od 5 lutego 2024 r. i po aktywowaniu, które musi nastąpić w miesiącu pobrania kodu, czytelnik może korzystać z usługi przez miesiąc.
 3. Czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu do serwisu, otrzymanego w bibliotece, innym osobom.
 4. Kody wydawane są czytelnikom wyłącznie bezpośrednio w określonych placówkach w godzinach ich pracy:
  • Wypożyczalnia Główna PBP, ul. Grodzka 8,
  • Filia nr 8 (ul. bp. J. Glazera 9).
 5. Nie wydaje się kodów telefonicznie, mailowo ani SMS-owo.
 6. Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w placówkach w danym miesiącu.

Logowanie czytelników do serwisu Legimi

 1. Czytelnik powinien wejść na stronę www.legimi.pl/podkarpackie.
 2. Wpisać otrzymany w bibliotece unikatowy kod dostępu do serwisu.
 3. Założyć darmowe konto Legimi (zarejestrować się jednorazowo w serwisie, podając nazwę użytkownika, hasło i e-mail).
 4. Po prawidłowej rejestracji czytelnik otrzymuje dostęp do biblioteki liczącej ponad 200 tysięcy e-booków i audiobooków. Czytelnik „wypożycza” książki do czytania i kieruje je na własną wirtualną półkę – klika zakładkę „E-booki i audiobooki”, a następnie na okładkę wybranej książki i wybiera opcję „Dodaj na półkę”.
 5. W okresie ważności kodu czytelnik może wielokrotnie wchodzić na konto: www.legimi.pl/podkarpackie i wybierając „Zaloguj”, dodawać kolejne książki do czytania na własną wirtualną półkę.

Jak czytać książki z serwisu Legimi pobrane na wirtualną półkę?

 1. Użytkownik może czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie: czytniku, tablecie, smartfonie lub komputerze.
 2. Na urządzeniach tych powinna być zainstalowana bezpłatna aplikacja „Legimi”, dostępna do pobrania na stronie https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/.

W sprawach problemów technicznych można pisać na adres:  lub telefonować na infolinię Legimi: +48 22 307 65 40, czynną w dniach roboczych w godz. 10.00–16.00.

Przemyska Biblioteka Publiczna umożliwia również wypożyczanie czytników e-booków (dostępnych w Czytelni Głównej). Prosimy o zapoznanie się z regulaminem tej usługi oraz z „Polityką prywatności”.

PDFPolityka prywatności (129,60KB)

PDFRegulamin wypożyczania czytników e-booków (127,87KB)

Na skróty