„Spostrzegawczość i refleks” - zajęcia edukacyjno - animacyjne (3.04.2025)
3 kwietnia 2025 roku w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia animacyjno-edukacyjne pt. „Spostrzegawczość i refleks”, w których uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Reczpolu. Uczniowie obejrzeli Dział dla Dzieci i Młodzieży i jego księgozbiór, uzyskali informacje o tym, jak zostać czytelnikiem oraz poznali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki. W czasie spotkania dzieci zaznajomiły się z pojęciami takimi jak: koncentracja, spostrzegawczość i refleks. W części praktycznej odbyły się zabawy edukacyjne. W pierwszej z nich ważne było zapamiętanie jak największej ilości szczegółów, w kolejnej należało wykazać się spostrzegawczością oraz można było doświadczyć działania iluzji optycznej. Ciekawą propozycją był udział w psychozabawie. W kolejnym etapie spotkania uczniowie mieli okazję wykazać się refleksem w zabawie „Zręczne kręgle”. Zajęcia podobały się dzieciom, na pewno na długo zapamiętają wizytę w bibliotece.
Zajęcia poprowadziła Marta Wajda z PBP.
Galeria zdjęć