Spotkanie integracyjne przemyskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

23 maja  2025 r. odbyło się spotkanie integracyjne członków przemyskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Bibliotekarze zwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną w Przemyślu, zgłębili najdawniejszą historię miasta, obejrzeli ekspozycję, która nosi tytuł „Złoty wiek miasta. Jak Przemyśl stał się bogaty, piękny i sławny” i pokazuje jego dzieje w XVI i XVII wieku. Interesująca opowieść przewodnika pozwoliła na poznanie ciekawostek i nieznanych dotąd faktów z historii miasta. Wizytę umilały wszelkie interaktywne w formie elementy scenografii odsyłające nas do XVI wiecznego miasta. Można było „przymierzyć” stroje ówczesnych mieszczan, obejrzeć zastawione stoły z daniami, które kiedyś królowały na przemyskich stołach. Trasa podziemi pokazuje i opisuje w atrakcyjnej interaktywnej formie renesansowe miasto złotego wieku.

W kolejnej części spotkania, w już w budynku przemyskiej biblioteki, w miłej atmosferze, przedyskutowano pomysły na dalsze wspólne stowarzyszeniowe działania.

W trakcie spotkania, przewodnicząca Koła Małgorzata Tomków przekazała miłą informację, że w trakcie tegorocznego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) do przemyskiego Koła zapisało się pięciu nowych członków.

Zachęcamy bibliotekarzy, aby wstąpili do przemyskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Wstąp do SBP

 

Data publikacji: 12-06-2025 16:11

Na skróty