Biblioteka nie ma przed nimi tajemnic
W dniach 16 i 17 grudnia 2025 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy uczniów dwóch klas ze Szkoły Branżowej I stopnia nr 1 przy Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Młodzież wraz z nauczycielkami w pierwszej kolejności odwiedziła zabytkową część budynków, w której znajdują się m.in. Czytelnia Główna czy Sala wielofunkcyjna. Po zapoznaniu się z księgozbiorem i zasadami korzystania z czytelni i sali komputerowej, uczniowie przeszli do nowszej części biblioteki.
Tam wizytę rozpoczęli od zapoznania się z Działem dla Dzieci i Młodzieży, w którym można znaleźć również książki dla starszej młodzieży i dorosłych, po czym grupa skierowała się do Wypożyczalni Głównej. W trakcie tych odwiedzin niektórzy uczniowie od razu zdecydowali się zapisać do biblioteki, co bardzo nas cieszy! Na koniec młodzież przeszła do Mediateki – działu, w którym znajdują się m.in. komiksy, gry planszowe, Xbox, Nintendo Switch czy filmy lub audiobooki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a czas przeznaczony na odwiedziny upłynął bardzo szybko.
Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia!
Grupy oprowadziły Katarzyna Bednarz-Soja i Maria Wójcik
Galeria zdjęć