Halo! Tu Fredro

Halo! Czy są z nami fani gier mobilnych i nowych wyzwań? Jeśli tak, serdecznie zachęcamy do zagrania w naszą autorską grę miejską pt. „Halo! Tu Fredro”.

Autorki: Grę stworzyły pracownice Przemyskiej Biblioteki Publicznej: dr Monika Maziarz i Alicja Kunert. Powstała ona w ramach V Festiwalu Książki „Między pokoleniami” z okazji ogłoszenia przez Sejm RP roku 2023 Rokiem Aleksandra Fredry.

Opis: Gra została napisana w formie opowiadania, w które zostały wplecione zagadki na temat życia i twórczości Aleksandra Fredry. Z jej treści wynika, że nie warto myśleć stereotypami, bo czasem to, co wydaje się nudne i nieciekawe, okazuje się fascynujące. Bohaterami gry są: Aleksander Fredro – najsłynniejszy polski komediopisarz, pani Basia – pracownica nietypowego biura, miłośniczka literatury i staroci oraz nastolatek o imieniu Olo, który nie może się obyć bez iPhona, a czytanie książek i poznawanie historii uważa za stratę czasu. Co wyniknie z tego połączenia? O tym może się przekonać każdy, kto zagra w naszą grę. Mamy nadzieję, że stanie się ona inspiracją do pogłębiania wiedzy o Aleksandrze Fredrze i jego literackim dorobku. Może się wówczas okazać, że ten pisarz z odległej epoki jest bliższy współczesności bardziej, niż nam się wydaje. W końcu bowiem, mówiąc „młodość ma swoje prawa” – mówimy Fredrą.

Adresaci: Gra skierowana jest do młodzieży z klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, mogą w nią zagrać również dorośli. Wszyscy chętni (np. grupy szkolne) mogą sprawdzić ranking zdobytych punktów. Informacji udzielamy w godzinach pracy biblioteki pod numerem tel. 16 678 35 82.

Instrukcja gry: Aby zagrać w grę terenową GPS, należy pobrać na swój smartfon bezpłatną aplikację mobilną ActionTrack i skopiować poniższy kod QR. Miejscem startu jest plac przed siedzibą Przemyskiej Biblioteki Publicznej (ul. Grodzka 8), teren gry to park miejski i okolice rynku.

HaloTu-Fredro-GPS-popremierowe.jpeg

Gdyby jednak pogoda za oknem nie sprzyjała wędrówkom, można wygodnie rozsiąść się na kanapie, skopiować poniższy kod QR i przejść grę w wersji FLOW. Powodzenia!

HaloTu-Fredro-Flow-popremierowe.jpeg

P_Halo_Tu _Fredro.jpeg

Na skróty