Co się kryje w koszyczku Czerwonego Kapturka?

Żeby się tego dowiedzieć, wystarczy przyjść do Przemyskiej Biblioteki Publicznej, gdzie można poznać historię niejednego bohatera z bajki. 6 listopada 2023 r., w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek, gościliśmy dzieci z Przedszkola „Omnibusek” w Przemyślu, którzy postanowili zaprzyjaźnić się z postaciami z „Czerwonego Kapturka”.

Maluchy przypomniały sobie treść bajki, podziwiały piękne ilustracje w książeczkach oraz uczestniczyły w głośnym czytaniu z przepięknie wyszywaną książeczką sensoryczną, za pomocą której stworzyły własną, ożywioną wersję bajki pod okiem Małgorzaty Tomków z PBP. Przy okazji poznały zasady korzystania z naszej biblioteki i warunki, jakie trzeba spełnić, aby zdobyć swoją kartę biblioteczną, a także usłyszały o skierowanej do nich akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Potem zaś udały się do artysty malarza Henryka Lasko, który pokazał im swoją pracownię plastyczną oraz oprowadził zaciekawione dzieci po Galerii Labirynt. Największe jednak zainteresowanie wzbudził w nich Teatr na Patyku i możliwość animowania kukiełek z bohaterami „Czerwonego Kapturka”.

 

Na skróty