„Muzyczna biblioteka” – zajęcia z cyklu „Biblioterapeutyczne spotkania z książką”

17 marca 2026 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty „Muzyczna biblioteka – zajęcia z elementem quizu”, kolejne z cyklu „Biblioterapeutycznych spotkań z książką”. W wydarzeniu udział wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przemyślu.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o muzyce, jej roli w życiu codziennym oraz o wpływie muzykoterapii na nasze samopoczucie. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi gustami muzycznymi i ulubionymi utworami. Nie zabrakło także ciekawostek muzycznych, zagadek oraz innych aktywności, takich jak rebusy, krzyżówki, sudoku, wykreślanki czy zadania polegające na odnajdywaniu różnic między obrazkami.

Obecni na spotkaniu mieli także możliwość zajrzenia do książek o szeroko rozumianej tematyce muzycznej, dostępnych w naszym księgozbiorze. Dzięki temu mogli bliżej poznać historię tej dziedziny sztuki.

Kulminacyjnym punktem spotkania była muzyczna zabawa, inspirowana teleturniejem „Jaka to melodia?”. Uczestnicy słuchali fragmentów znanych utworów i odgadywali dźwięki z bajek, filmów i seriali, a także tytuły polskich i zagranicznych piosenek. Zabawa dostarczyła wielu pozytywnych emocji i radości.

Na koniec osoby biorące udział w zajęciach odwiedziły wypożyczalnię i skorzystały z bogatego księgozbioru biblioteki.

Zajęcia przeprowadziła Marta Wajda z PBP.

Data publikacji: 18-03-2026 13:48

Na skróty