Akcja „Odjazdowy Bibliotekarz" – IV przemyska edycja (29.05.2026)

Akcja „Odjazdowy bibliotekarz” zagościła już na dobre w naszym mieście. Głównym koordynatorem tego wydarzenia jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu.

29 maja 2026 roku odbyła się IV przemyska edycja tej rowerowo-czytelniczej kampanii, w której Przemyska Biblioteka Publiczna miała zaszczyt wziąć udział wraz z lokalnymi szkołami oraz ośrodkami wychowawczymi. Razem 12 placówek.

Miłośnicy rowerów i książek tradycyjnie ruszyli w drogę z pomarańczowymi akcentami. Peleton przejechał malowniczą trasą Przemyśl – Wyszatyce – Przemyśl. Rajd był świetną okazją promocji bibliotek i czytelnictwa oraz formą aktywnego wypoczynku pokazującą lokalne walory przyrodnicze doliny Sanu.

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji, zarówno tych dla ducha, jak i tych dla ciała. Najpierw odbyło się spotkanie z podróżnikiem Bartoszem Boczarem z Rzeszowa w Domu Ludowym w Wyszatycach, który zachwycił słuchaczy swoją relacją z kilkumiesięcznej wyprawy rowerowej po Europie i Brazylii. Następnym punktem w planie były aktywności wodne czyli pływanie z instruktorem kajakarstwa ze Stowarzyszenia „Róża Wiatrów”, a nawet króciutki rejs promem i integracyjne ognisko z pieczeniem pysznych kiełbasek, wspólne pamiątkowe zdjęcia i ciekawe rozmowy na temat literatury i książek.

W tym roku Przemyską Bibliotekę Publiczną reprezentowały cztery pracownice: Pani Anna Sokołowska z Filii nr 8, Magdalena Kruk z Filii nr 2, oraz Barbara Głowacz i Ewa Holbój z budynku głównego biblioteki przy ulicy Grodzkiej 8. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy być częścią tego wydarzenia. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, pozytywną atmosferę i możliwość promowania czytelnictwa i aktywnego stylu życia. Meldujemy się za rok!

Tekst Ewa Holbój

Odjazdowy Bibliotekarz 2026.jpeg
 

Data publikacji: 01-06-2026 13:45

Na skróty