Przemyska Biblioteka Publiczna rozdaje wyprawki czytelnicze w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”

Bardzo miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna kontynuuje udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, zorganizowanej przez Instytut Książki dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. W ramach projektu placówka rozdaje specjalne wyprawki czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym, zapisanych do biblioteki.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak i dla dzieci i ich rodziców.

Po wyprawki można się zgłaszać w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8 oraz w siedmiu jej filiach na terenie miasta.

Serdecznie zapraszamy!

proj_list_do_rodzicow_aktualny.jpg.jpeg

 

 

Na skróty